Uredil: Kurinčič Bojan, 29 fotografij
Datum: 29.11.2010

Mladi Pakovci na Plezalnih dnevih Kranja , november 2010.

Aljaž dosegel odlično skupno 6. mesto v balvanskem plezanju v državi!

V okviru Plezalnih dnevov Kranja smo se od 26. do 28. novembra 2010 udeležili Državnega prvenstva v balvanskem plezanju in težavnosti. Balvanska tekma je bila hkrati tudi zaključna.

Pakovci smo tekmovali v konkurenci cicibank, cicibanov, mlajših dečkov in starejših deklic.
V petek so mlajši pod vodstvom Nejca Pozveka tekmovali v težavnosti. Aljaž Motoh je zasedel odlično 6. mesto, Jaka Pinterič pa je delil 11. mesto. Urška je priplezala visoko in osvojila 23. mesto.

V soboto smo lahko spremljali Nino Kurinčič in Jako Pinteriča v osmih balvanskih problemih. Kljub zelo dobrem plezanju, jima je do vidnejšega rezultata manjkalo mogoče le malo več odločnosti in sreče. Nina je dosegla en vrh, dodatne tri vrhove pa je imela praktično že v žepu, pa so se ji izmuznili predvsem zaradi neodločnosti. Na koncu je z 1 vrhom in 5 bonusi zasedla 24. mesto.
Jaki se je videlo, da je zelo motiviran, vendar ni šlo vse po njegovih načrtih. Dosegel je 3 vrhove, a tudi to ni bilo dovolj za vidnejši rezultat, s še 4 bonusi je zaključil na 20. mestu.

V nedeljo sta se preizkusila v balvanih Urška Sagernik in Aljaž Motoh. Plezala sta v osmih balvanskih problemih po izrazitih previsnih razčlembah ali pa v ploščah skorajda brez grifov.
Urška si predvsem pridno zbira izkušnje in se zagnano spopada s previsi. Dosegla je 1 vrh in 3 bonuse, skupaj 25. mesto.
Aljaževi cilji so bili zelo ambiciozni. Premišljeno je plezal, mogoče premalo odločno za presežek. Ni se moč znebiti vtisa, da bi zmogel z malo trme še vsaj dva vrhova. Aljaž je bil razočaran kljub delitvi 5. mesta s 4 vrhovi in 5 bonusi. Odlično! V skupnem seštevku je potrdil odlično uvrstitev na 6. mesto.
Nina Kurinčič je tekmovala v težavnosti. Na lepo postavljeni smeri je plezala dobro, nekoliko nepričakovano je zdrsnila pri vpenjanju pod streho. Z malo sreče, bi dosegla svojo najboljšo uvrstitev v DP. Uvrstila se je na 21. mesto.